(Botanique) - DODOENS, Rembert.- Cruydt-Boeck [...] volgens sijne laetste verbeteringe : Met Biivoegsels achter elck Capittel, uut verscheyden Cruydtbeschrijvers. Leyden, Plantijnsche Druckerije van Françoys van Ravelingen, 1618. In-f° : [24 (van 32) incl. gegrav. titelplaat]-1495-[1 bl.]-[56] pp. (titel beschadigd en vervuild, wormgaten voor- en achteraan, eerste bln met verstevigde marges, lichte marg. watervlek, schimmelvlek in ondermarge pp. 700-750). 19de eeuwse band : halfleder, platten bekleed met papier, gladde rug met titel en goudstempeling (slijtage met lacunes aan platten, platranden en -hoeken). Analoge uitgave aan deze van 1608 welke de vertaling is van de "Stirpium historiae pemptades sex", maar vermeerderd en verbeterd door de geneesheer Josse van Ravelingen, kleinzoon van Plantijn. Titel met tuinperspectief en de portretten van Dodoens en Clusius, gegraveerd door Willem Isaaksz. Swanenburg. Onze uitgave is eveneens de laatste productie van de Plantijnse persen te Leiden.
# Bibliotheca Belgica II-225/226; # Nissen, BBI 518 (zonder vermelding van deze uitgave); # Pritzel 2345. Édition analogue à celle de 1608 à part qqs changements et augmentations de la main de Josse van Ravelingen, médecin et petit-fils de Plantin. Cet ouvrage passe pour être le dernier sorti de l'officine plantinienne de Leyde (titre défraîchi, qqs pet. trous de vers au ff. lim, qqs marges renforcées, mouill., moisissure marg. inf. pp. 700-750). Demi-veau du 19e s. (frottée avec manques de papier aux plats, coins émoussés).